Slečna z Hrušova Marie Rottrová dámou vždycky byla a je. Všechno nejlepší!

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zpěvačka Marie Rottrová v rozhlasovém Studiu 1

Zrovna ji čekají narozeniny, poslední před příštím, jak se říká, významným životním jubileem. A přitom, když se zpíváním začínala, byly pozdější úspěchy spíš Kosmickým snem.

Marie Rottrová, které dnes přejeme k nadcházejícím narozeninám, zůstávala rodné Ostravě věrná, aspoň častým nahráváním v rozhlasovém studiu 1. Nikdy jí nikdo neřekl Běž si; ani ona svým blízkým. Snad jen v písni Jiřího Urbánka se slovy Jarka Nohavici. Všimněte si, jak se její hlas zajímavě proplétá s Jirkovou basovou kytarou.

Ani jednu z písniček, které jsme u této příležitosti v pořadu nakousli, nenajdete na žádném z reprezentativních výběrů CD Marie Rottrové, ty ukrývá jen naše fonotéka. Však si to poslechněte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...