Slečna z Hrušova Marie Rottrová dámou vždycky byla a je. Všechno nejlepší!

Zrovna ji čekají narozeniny, poslední před příštím, jak se říká, významným životním jubileem. A přitom, když se zpíváním začínala, byly pozdější úspěchy spíš Kosmickým snem.

Marie Rottrová, které dnes přejeme k nadcházejícím narozeninám, zůstávala rodné Ostravě věrná, aspoň častým nahráváním v rozhlasovém studiu 1. Nikdy jí nikdo neřekl Běž si; ani ona svým blízkým. Snad jen v písni Jiřího Urbánka se slovy Jarka Nohavici. Všimněte si, jak se její hlas zajímavě proplétá s Jirkovou basovou kytarou.

Ani jednu z písniček, které jsme u této příležitosti v pořadu nakousli, nenajdete na žádném z reprezentativních výběrů CD Marie Rottrové, ty ukrývá jen naše fonotéka. Však si to poslechněte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.