Sloní skupinu v ostravské zoo brzy doplní nový samec

Slon indický (ilustrační foto)
Slon indický (ilustrační foto)

Do Ostravy míří nový slon. Jedná se o 20letého samce ze Zoo LePal ve Francii, který se k nám přestěhuje v rámci evropského záchovného programu.

Samec Maxim se narodil v roce 1998 v Rotterdamu. Později byl převezen do Zoo Lympne ve Velké Británii a poté do Zoo Sevilla ve Španělsku. V LePal žije od roku 2012. Doposud po něm nejsou žádná mláďata.

Ostravská zoo hlásí přírůstek. Slonice Vishesh přivedla na svět zdravé mládě

Slonice Vishesh s mládětem

Slonice Vishesh dnes v ostravské zoologické zahradě porodila své třetí mládě. Porod byl bez komplikací a matka o slůně pečuje.

„Sloního samce jsme získali zcela zdarma – v rámci mezinárodních záchovných programů se za zvířata neplatí, hrazeny jsou jen náklady na přepravu. Samce přepravuje renomovaná transportní firma ve speciálně upraveném kamionu zařízeném právě pro transport slonů,“ uvedla mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Kamion se slonem má do Ostravy dorazit dnes v noci. Mluvčí zahrady v souvislosti s dovozem nového zvířete upozorňuje, že pavilon slonů bude dočasně uzavřen, případně bude doba jeho otevření omezena.

Sloní skupina v ostravské zoo je bez dospělého samce od října 2015. Tehdy museli ze zdravotních důvodů utratit samce Calvina, který patřil k nejúspěšnějším samcům v Evropě a byl i otcem dvou ostravských mláďat.

Spustit audio

Související