Slovenští hokejisté se v průběhu mistrovství světa rozehrávají k lepším a lepším výkonům

14. květen 2024 05:20

Slovenští hokejisté srazili v ostravské skupině B světového šampionátu jednoho z favoritů. Velice silný výběr Spojených států amerických porazili 5:4 v prodloužení. Velkou výhru si Slováci užívali před vyprodanou halou v prakticky domácím prostředí.

Super, skvělé. Užíváme si to a už se těšíme na zápas s Polskem,“ těší se z nájezdů slovenských fanoušků na Ostravu třinecký útočník Libor Hudáček. Slováci začali prohrou s Německem, pak si zastříleli proti Kazachstánu a teď zdolali Spojené státy.

Čtěte také

„Něco budujeme a doufám, že v tom budeme pokračovat a ještě se zlepšovat,“ pokračuje Hudáček, který má na kontě už tři góly a dvě přihrávky.

Slováky nakonec nemuselo mrzet ani ztracené vedení 4:1 po dvou třetinách. „Měli jsme to skvěle rozehrané, ale škoda, že jsme ve třetí třetině dostali ty góly. Možná jsme se báli dovést ten zápas do vítězného konce. Je to pro nás další zkušenost a věřím, že ji v průběhu turnaje zužitkujeme. Ale myslím, že jsme podali fajn výkon a zápas nakonec zvládli,“ přidal slovenský obránce Peter Čerešňák.

Hokejisté Slovenska bojují s výběrem USA o body ve skupině B

Na Slovácích nebylo znát ani zklamání ze ztraceného vedení, výhra v prodloužení vše převážila. „Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že bereme dva body, tak bychom byli rádi. Je to hokej – vyhrávali jsme, dotáhli nás, ale nakonec jsme ukázali tu sílu a jsem rád,“ dodal Hudáček.

Dnes si Slováci odpočinou a ve středu se v Ostrava Aréně chystá velký slovensko-polský souboj.

Spustit audio

Související