Sníh komplikuje dopravu v Moravskoslezském kraji

2. prosinec 2023 10:35

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou po pátečním a nočním sněžení sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Na Opavsku se v některých místech tvoří sněhové jazyky. Pro kamiony je uzavřena od 1. prosince silnice I/56 z Ostravice přes Bílou na Horní Bečvu ve Zlínském kraji. Vyplývá to z dnešních informací Ředitelství silnic a dálnic.

Čtěte také

Za páteční odpoledne a noc na dnešek v Moravskoslezském kraji připadlo místy i více než deset centimetrů sněhu. Nejvíce však v horských oblastech Bruntálska a Frýdecko-Místecka. V Jeseníkách i Beskydech leží na silnicích ujetá vrstva sněhu. Sjízdné jsou jen se zvýšenou opatrností. Na Opavsku se navíc vlivem větru místy tvoří sněhové jazyky.

O něco lepší je situace na Ostravsku a Karvinsku. Tam jsou silnice po chemickém ošetření mokré. Místy ale na nich leží zbytky mokrého sněhu. Proto i tam silničáři doporučují zvýšenou opatrnost.

Pro nákladní automobily s hmotností nad 12 tun je uzavřen zhruba dvacetikilometrový úsek silnice 1/56 z Ostravice přes Bílou na Horní Bečvu ve Zlínském kraji. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance. Nesmí se tam solit a kamiony mívají v kopcích problémy. V minulých letech uzavírka platila jen v době, kdy napadlo více sněhu. Letos Moravskoslezský kraj rozhodl o uzavření v době od 1. prosince do konce března.

zdroj: ČTK
Spustit audio