Soubor Slezskoostravská sedmička si připomíná 75 let od založení

19. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Trumpeta (ilustrační foto)

Senioři ze souboru Slezskoostravská sedmička se stále pravidelně scházejí v Komunitním centru Hermína v Ostravě-Michálkovicích. Zpívají, zkoušejí a vzpomínají.

U založení byl i Miroslav Šmíd, který k výročí sestavil sborník nazvaný Písničky a povídačky z poválečné Ostravy. A věnoval ho památce nejlidovějšího mládežnického kulturního souboru poválečných let na Ostravsku.

Někteří senioři ze souboru jsou zároveň i členy Klubu přátel hornického muzea, a tak není divu, že na křest sborníku někteří přišli ve slavnostních  hornických uniformách. Redaktorka Dagmar MIsařová tam zastihla i Jiřího Somerlíka, Januše Pardubického a Luboše Pastrňáka.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...