Startuje nový roční fotbalové ligy. Ostrava chce do čela, Karviná do klidného středu

24. červenec 2021 06:20
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michal Papadopulos

Po sestupu Opavy už v první fotbalové lize zůstali jen dva zástupci Moravskoslezského kraje. Po roce se opět vrací model s nástavbou. Baník Ostrava by v něm chtěl hrát ve skupině o titul a evropské poháry, Karviná by se ráda vyhnula skupině o udržení.

„Nemám rád vyhlašování nějakých cílů. Samozřejmě víme, jaký je Baník pojem, jaké má zázemí a fanoušky, ale nechci teď říkat, kolikátí skončíme. Soustředíme se na každý zápas, věřím, že nám to přinese ovoce,“ říká brankář Baníku a kapitán týmu Jan Laštůvka.

Čtěte také

Baník se v posledních třech sezonách postupně umístil pátý, šestý a sedmý. Fanoušci by už ale očekávali postup do evropských pohárů.

Jako každý přestupní termín se Baník snažil posílit kádr. Nejvýraznější posily by měli být obránce Lischka, záložník Budínský a útočník Klíma. „Minimálně se zvedla konkurence. Vede to k větší aktivitě, práci a motivaci. I to pak přináší větší kvalitu,“ doplňuje ke kvalitě kádru trenér Baníku Ondřej Smetana.

Papadopulose si podržela Karviná

Baník původně stál i o šestatřicetiletého karvinského útočníka Michala Papadopulose, svého odchovance. Bývalý reprezentant ale zvolil setrvání v Karviné.

„Michal je pro nás strašně důležitá osoba nejen na hřišti ale i v kabině, takže jsme rádi, že tady minimálně tuto sezónu zůstane. Je to důležitý moment pro karvinský fotbal,“ těší se sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

A jak říká také trenér Jozef Weber, byl při jednání Baníku s jeho hráčem nesvůj. „Týden jsme byli nervózní a jsem rád, že Papadopulos zůstal. Ani jsem si to neuměl představit – byl bych hodně zklamaný, kdyby to nevyšlo. Baník byl těžký soupeř a jsem rád, že Michal je u nás,“ dodává Weber.

Karviná půjde do šestého ligového ročníku v řadě tedy nejen s Michalem Papadopulosem, ale i posilami do obrany Křapkou a Buchtou.

Karvinský stadion, který má kapacitu těsně pod pět tisíc diváků, může podle aktuálních omezení být plný, Baník může hnát za ligovými body sedm a půl tisíce fanoušků, tedy polovina kapacity.

Spustit audio

Související