Stovky fotek ve třech patrech. Na velkou výstavu Institutu tvůrčí fotografie zve Vladimír Birgus

23. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotograf Vladimír Birgus, vedoucí Institutu tvůrčí fotografie v Opavě

V opavském Domě umění a kostele sv. Václava můžete navštívit dosud největší výstavu, jakou kdy uspořádal Institut tvůrčí fotografie. Výstava k 30 letům své existence nabízí několik set fotografií studentů i absolventů institutu.

30+. Tak se jmenuje výstava pořádaná Institutem tvůrčí fotografie v rámci festivalu Bezručova Opava. Stovky fotografií uvidíte ve třech podlažích domu umění a v kostele. Výstavou vás v rozhlasové reportáži provede vedoucí opavského institutu, fotograf Vladimír Birgus.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.