Strach z počítačů je třeba rychle překonat, aby se neproměnil ve fóbii
Žijeme v době, která stále víc spoléhá na moderní technologie. Mnozí starší lidé s nimi ale bojují. Bez počítače, internetu nebo mobilních telefonů se přitom většinou neobejdeme.
Právě na strašáka v podobě moderních technologií jsme se zaměřili v další rozhlasové Poradně. Tentokrát pozvání do studia přijal Petr Červenka z Centra celoživotního vzdělání Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava.
„Nejlepší rada asi je, pokud má člověk obavu se začátkem, jak se dostat do těch počítačů, neodkládat to, aby se strach časem neproměnil ve fóbii. Prostě s tím začít. Zjistit, jestli někdo z mých známých, dětí, vnuků není schopen, ochoten a dostatečně trpěliv, aby mě to naučil. A pokud ne, tak prostě jít do kurzu,“ radil v úvodu pořadu Petr Červenka.
Téma příští Poradny
Nerozumíte fakturám za vyúčtování služeb v domě? Zdají se vám částky za teplo a vodu příliš vysoké a nevíte, jak je reklamovat? Radit bude Jan Vozárik ze Sdružení nájemníků. Dotazy už teď pište na poradna.ostrava@rozhlas.cz, v době vysílání volejte 596 11 22 66.
Poznamenal, ceny kurzů jsou tady únosnější než v Praze. „My to třeba děláme tak, že dokonce první den toho kurzu je zdarma. A jenom ti, co chtějí, co se jim to líbí, pokračují dále. Není důvod to odkládat,“ dodal.
Rozhovor s Petrem Červenkou z Centra celoživotního vzdělávání VŠB-TUO si poslechněte v audio záznamu naší rozhlasové Poradny – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘. Tento, spolu s dalšími díly pořadu najdete v iRadiu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.