Strážníci sesbírali z ulic Ostravy letos přes 1000 stříkaček po narkomanech
Strážníci sesbírali z ulic Ostravy letos přes 1000 stříkaček po narkomanech. Na aplikační pomůcky narážejí téměř každý den při své běžné činnosti. Často je na jehly upozorňují i děti, které na nebezpečný odpad narazí při svých hrách. ČTK to dnes řekl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.
„Součástí každodenní práce ostravských strážníků je i sběr použitých injekčních stříkaček a jehel. Jen od začátku letošního roku jich strážníci v ostravských ulicích sesbírali celkem 1031 kusů,“ uvedl.
Dodal, že v roce 2020 ostravští strážníci sesbírali celkem 3696 stříkaček s jehlami. O rok dříve jich bylo o třetinu více.
Použité stříkačky a jehly strážníci zjišťují během vlastní pochůzkové činnosti v ulicích města. Převážnou část stříkaček a jehel však strážníci ale sesbírali na základě oznámení samotných občanů.
Nálezy hlásí i děti
„Nálezy jehel hlásí strážníkům mnohdy i samy děti. Ty jsou s touto problematikou seznamovány v rámci besed, které strážníci-preventisté realizují ve spolupráci s jednotlivými základními školami,“ řekl.
Strážníci jsou ke sběru použitých jehel nejen vybaveni, ale zároveň jsou proškoleni v postupu při sběru a manipulaci s tímto infekčním materiálem, který může být mnohdy infekční.
„Občanům radíme na stříkačku nikdy nesahat, zavolat na linku 156, řídit se pokyny dispečera linky 156 a vyčkat na místě do doby příjezdu strážníků,“ zakončil.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Věříme, že bude uspokojivá.‘ Ministerstvo odeslalo do Bruselu odpověď k možnému Babišovu střetu zájmů
-
Cílem je cenová stabilita, řekl Michl. Česká národní banka zvedla poprvé od roku 2022 úrokovou sazbu
-
Poslední místo čestného kruhu na hřbitově v Brně je Kundery s manželkou. Chtěl být v rodném městě
-
Prokopovy nepřiznané byty ho stály funkci předsedy kontrolního výboru. Odvolali ho zastupitelé Prahy