Strč prst skrz krk. Jak jste na tom s řečí?

10. září 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vady řeči, logopedie (ilustrační obrázek)

Řeč je jedním ze základních dorozumívacích prostředků člověka. V každodenním životě ale mohou lidem komunikaci znesnadňovat nejrůznější vady řeči. A právě jim byla věnována naše rozhlasová Lékárna.

Vady řeči se netýkají jen dětí, ale i dospělých. Od poruch artikulace, plynulosti, až po neurotické poruchy. O zkušenosti ze své odborné poradny se s námi podělila logopedka Máša Jirousková.

Rozhovor a užitečné rady si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ v úvodu článku. Tento i další díly pořadu Lékárna pak najdete v iRadiu.

autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.