Středa: Zážitky z cest

19. únor 2014

Co jste na svých cestách prožili zajímavého, dobrodružného, milého či dojemného - zkrátka nezapomenutelného? Poznali jste v kupé vlaku přátele? Přestalo vám sloužit auto, a neznámý zachránce vám pomohl? Letěli jste letadlem a překonávali nepříjemné turbulence? Zmeškali jste pravidelný spoj do práce, ale díky tomu jste zažili něco velmi příjemného?

Většina našich pravidelných cest se odehrává v poklidném duchu, ale čas od času prožijeme jízdu autem, vlakem, autobusem, na kole, na kterou ne a ne zapomenout. Můžeme na ní potkat nové přátele, v případě nehody se ujistit, že kolem nás žijí pořád hodní lidé, kteří dovedou nezištně pomoci. Třeba za nás zaplatit jízdenku, když u pokladny na nádraží zjistíme, že jsme si zapomněli peněženku. Těšíme se na vaše cestovatelské zážitky v dnešní Noční lince!


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.