Středeční Noční linka: Aktivní senioři

22. leden 2020

Patříte mezi ně? Jakým aktivitám se věnujete? Cvičíte, tančíte nebo navštěvujete nějaké kurzy? Kde hledáte společnost lidí s podobnými zájmy? Kam vyrážíte, když si chcete popovídat? Získali si vás i moderní technologie? Co se učíte, v čem se zdokonalujete, jak se bavíte?

Dnešní senioři jsou aktivní, chtějí nasávat nové dovednosti a držet krok s dobou. Romantická představa babičky v šátku, co sype zrní ptáčkům je pryč. Dnešní senioři jsou sebevědomí, chtějí trávit čas podle sebe a ne plnit roli, kterou od nich očekává společnost. Chybí jim hlavně sociální kontakt. Chodí i na nejrůznější kurzy a po nich tráví čas spolu.

Jak aktivní senioři jste vy nebo vaši rodiče, babička, dědeček? Na vaše vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...