Středeční Noční linka: Osudová žena, osudový muž

12. srpen 2020

Měli jste to štěstí, že jste potkali svoji osudovou ženu či osudového muže? Věděli jste hned při prvním setkání, že bude dotyčná osoba pro vás důležitým člověkem na vaší cestě životem nebo jste na to přicházeli postupně? Kdo je pro vás osudovou ženou či osudovým mužem a proč? Kde jste se potkali poprvé? Šli jste spolu životem společně nebo se na čas vaše cesty rozešly?

Femme fatale je přitažlivá a svůdná žena, schopná svým šarmem až nadpřirozeně okouzlit muže a podmanit si je. Je archetypem literatury a umění. V příbězích se objekty jejího zájmu dostávají do nebezpečných, mnohdy až zhoubných situací. Zažili jste i vy něco podobného nebo je realita knižním vzorům velmi vzdálená?

Na vaše příběhy se budeme těšit na čísle 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová