Také zralé ženy mají pečovat o svůj vzhled. Poradíme, jak na to

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vrásky, žena, stárnutí, krása, zrcadlo, kosmetika, ilustrační foto

Zralá žena má podle starých rádců, které četly naše maminky a babičky, vždy navrch nad mladou dívkou. Svému okolí prý ukazuje plnost svých půvabů a životní zkušenosti. I tak ale plně rozkvetlá žena má „dbáti o svůj vzhled a zahladiti stopy předčasného stárnutí“.

A jak přesně to má udělat? Na zralou pleť se doporučovala maska ze strouhaných jablek. Na ochablý krk zase zábal z rozmačkaného banánu s mandlovým olejem, který se měl převázat horkým šátkem.

A na unavená víčka a oči se doporučoval obklad z heřmánku a černého čaje. To by mohlo fungovat, co myslíte?

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...