Ticho o majálesu

5. květen 2010
Ranní poznámka , Ranní poznámka

S tím, že s novináři někdy nechtějí mluvit politici nebo byznysmeni s černým svědomím, se v dnešním světě občas setkáváme. Dost nás ale v redakci překvapilo, když se do mediálního ticha rozhodl ukrýt i organizátor jedné z největších studentských akcí v našem regionu.


0:00
/
0:00

Když se stromy v ulicích obsypávají květy a přichází příjemné teplé počasí, slaví se ve většině našich měst majáles. Patří k němu studentské karnevaly v ulicích, volby krále a královny majálesu, koncerty a různá další vystoupení. Všechny tyto akce bývají zpestřením jak pro studenty, kteří se připravují na zkouškové období, tak většinou oživí i zbytek města.

K největším majálesům v našem kraji už tradičně patří majáles Vysoké školy báňské. Na Hlavní třídě v Ostravě – Porubě začíná dnes v 9 hodin dopoledne a bujaré oslavy jara pak budou pokračovat až do pozdní noci.

O „báňském“ majálesu ale v našem vysílání tentokrát moc neuslyšíte. Jeho hlavní organizátor s námi totiž nechtěl natáčet. Vysvětluje to tím, že k akci už přizval jedno z místních rádií a proto by nerad mluvil s dalším. Moc logice jeho vysvětlení nerozumím. Nevím, proč nechce našim posluchačům zprostředkovat informace o majálesovém dění jen proto, že akci reflektuje i jiné médium (což je situace, která na festivalech a na větších kulturních akcích nastává skoro vždy).

Na majáles Vysoké školy báňské ale rozhodně běžte. Jeho program je pestrý a vybrat si z něho může skoro každý. Řekl bych, že na jeho přípravách strávilo svůj čas mnoho studentů a dobrovolníků. I proto mi vrtá hlavou, proč o výsledcích svého organizačního umu nechtějí dát vědět ostatním lidem.

autor: Jiří Slavičínský
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.