Třikrát s Jiřím Bažantem

24. září 2004

Za pár dnů oslaví osmdesátiny skladatel a pianista Jiří Bažant. Měl být původně ekonomem, ale hudba velice brzy zvítězila. Hrál u Arnošta Kafky a u Ladislava Bezubky - a koncem padesátých let se dal dohromady u klavíru s Jiřím Maláskem. Nejen spolu hráli, ale také skládali hudbu pro divadlo, televizi - a především film. Trio Bažant-Malásek a Vlastimil Hála je podepsáno pod nejkrásnějšími melodiemi z muzikálu Starci na chmelu, dodnes známými už třetí generaci diváků a posluchačů. Tentokrát si ale tvorbu Jiřího Bažanta připomeneme skladbami méně povědomými.

Vysílání Českého rozhlasu Ostrava si můžete naladit na frekvenci 99,0 FM nebo dalších frekvencích. Poslouchat nás můžete také prostřednictví internetu (v nízké, střední nebo vysoké kvalitě).

Změna v programu vyhrazena

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...