Třikrát s... podzimem

5. listopad 2004

Podzim je zvláštní období. Jelení říje probíhá spíše koncem září a listí padá ponejvíce už v říjnu. Ono přírodu naše kalendáře až tak moc nezajímají - a jména měsíců už vůbec ne. To věděli a vědí dobře zálesáci, trampové, inspirovaní americkým "divokým západem" i kanadskou divočinou, kterou naše krajina připomínala ve dvacátých a třicátých letech. Děti tehdejších trampů - a děti jejich dětí - se snaží naslouchat přírodě dosud. Znalci uznávají, že právě podzim je roční doba pro tyto účely nejkrásnější. V pravidelné rubrice uslyšíte brněnskou skupinu Příboj (Podzim), ostravské Plameňáky s Marií Rottrovou (Svlékání) a opavský Pangejt (Každým kilákem).

Vysílání Českého rozhlasu Ostrava si můžete naladit na frekvenci 99,0 FM nebo dalších frekvencích. Poslouchat nás můžete také prostřednictví internetu (v nízké, střední nebo vysoké kvalitě).

Změna v programu vyhrazena

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.