Trombonista Lubormír Konečný slaví šedesátku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pozouny, trombóny, dechové nástroje, hudba

Lyrický tón byl a je typický pro trombon Lubomíra Konečného, člena bývalého Ostravského rozhlasového orchestru i jeho jazzové odnože. Je to mlaďoch, slaví úplně čerstvou májovou šedesátku.

Narodil se v roce, kdy kmenové rozhlasové těleso v nové podobě teprve vznikalo. Luboš přišel z Opavy, první nahrávka s jeho sólem je z listopadu 1982.  O pár let později, v máji roku 1985, byl už řádným a platným členem ORO.

Lubomír Konečný byl zároveň platným členem Jazzového ostravského rozhlasového orchestru, počátkem 90. let se s ním účastnil řady koncertů ve Studiu 1, a zahrál si také s vzácným hostem, Svatoplukem Košvancem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová