Ty a já zpívala před lety na Folkovém kolotoči Jitka Smutná. A letos zazpívá znovu

13. květen 2022

Dnes si v naší rubrice Perliček z Folkových kolotočů můžete poslechnout písničku v podání Jitky Smutné, o které by se dalo říci, že je zpívající herečka, ale také původní hrající písničkářka.

„Myslím, že jako písničkářka není žádná velká sláva. Je to moje kámoška, tak snad mi tu kritiku odpustí. Ale je s ní velmi příjemně, je to dnes moudrá žena. A na její koncert teď se docela těším. Bude to pěkný koncert, Jitka tam bude s Rodinnou fúzí, bude to takový konglomerát všech jejích příbuzných, kteří můžou hrát. A k tomu další tři písničkáři. Ten svět divadel takové kreativní lidi vytváří na běžícím páse,“ říká Milan Kaplan, který před lety stál u zrodu Folkových kolotočů, a podílí se i na přípravě letošního ročníku.

Připomeňme, že Folkový kolotoč se do Ostravy vrací po téměř 40 letech. Jubilejní 10. ročník nabídne první víkend v červnu program na sedmi venkovních i vnitřních scénách Kulturního Domu Poklad v Ostravě-Porubě.

Jitka Smutná s Rodinnou fúzí a dalšími třemi písničkáři z divadel představí v nedělním dopoledním programu na Malé scéně. Kromě toho se můžete těšit na desítky dalších účinkujících – Jaromíra Nohavicu, Slávka Janouška, Jana Spáleného s ASPM, Hradišťan či Javory.

Program Folkového kolotoče, který se v Ostravě uskuteční první víkend v červnu 2022

Další podrobnosti o programu najdete na webu akce – folkovykolotoc.cz. Organizátoři připomínají, že změny v programu jsou vyhrazeny.

Spustit audio

Související