Unikátní výhledy a originál Radegasta. Frenštátská radniční věž stojí za zdolání

28. červen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Frenštát pod Radhoštěm - radnice

Od května do září nabízí turistické informační centrum ve Frenštátě pod Radhoštěm návštěvníkům valašské metropole prohlídku radniční věže, postavené v roce 1890.

V budově novorenesanční radnice na frentštátském náměstí sídlí v podloubí turistické informační centrum. Tady si mohou návštěvníci města domluvit komentovanou prohlídku, a vystoupat až na radniční věž.

Pokud vyladíte svou kondici a vezmete si na doporučení průvodkyně Patricie Pustějovské sebou trochu pití na osvěžení, budete odměněni nevšedním zážitkem. Celkem zdoláte 144 schodů a odměnou vám bude pohled nejen na malebný Frenštát, ale hlavně na okolní beskydské kopce – Radhošť, Javorník či Lysou horu.

Budova radnice pak ukrývá originál sochy boha Radegasta, která od roku 1930 stávala na Pustevnách. Špatně ale odolávala povětrnostním podmínkám a tak svůj domov našla právě na frenštátské radnici. Pustevny pak zdobí od roku 1998 její věrná žulová kopie.

autor: dam
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová