Úterní Noční linka: Láska v seniorském věku

1. říjen 2019

Mohou lidé i ve starším věku potkat velkou lásku? Prožívat zamilovanost? Prožili jste ji vy? Jsme i v seniorském věku schopni znovu začít plně důvěřovat druhému člověku, plně mu otevřít svůj život a přijmout jej se vším všudy jako nového životního partnera?

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Zastavte se na chvilku, vzpomeňte na svoje blízké a v tento den udělejte radost rodičům, babičkám a dědečkům. Zajděte spolu třeba na kávu nebo do divadla, udělejte si spolu výjimečný den, na který budete všichni rádi vzpomínat.
A o citovém prožívání seniorů, o lásce a zamilovanosti, si pojďme společně povídat v Noční lince. Láska totiž není vyhrazena jen mladým! Naopak, kvete v každém věku a podle psychologů ženy i muži často teprve po padesátce, nebo po šedesátém roku života přicházejí na to, jak si užít zamilovanost a nový vztah. Potřeba lásky, podle psychologů, roste s věkem. Člověk je sice pomalejší a ztrátu energie velmi dobře vnímá. O to víc prý ale potřebuje sdílet a emočně se na někoho naladit. Co vy na to? Také jste našli novou lásku v seniorském věku? A pokud by se vám taková možnost nabízela, šli byste do toho?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?