V Bohumíně pokračuje odklízení poškozeného pendolina

28. červen 2022 09:39

V Bohumíně na Karvinsku dnes ráno pokračovalo odklízení havarovaného pendolina, které se v pondělí srazilo s posunovací lokomotivou. Práce potrvají ještě několik hodin a pak experti vyhodnotí poškození výhybek. Zatím není jasné, kdy se provoz na trati plně obnoví, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Nyní místem vlaky projíždějí v omezeném režimu. Místo poškozeného pendolina nasadí České dráhy náhradní soupravu InterJet.

Pondělní ranní nehodu nepřežil strojvedoucí vlaku. Dalších pět lidí se zranilo. Škoda se pohybuje v desítkách milionů korun.

„Práce pokračují dnes. Musíme do depa odtáhnout už nakolejenou jednotku, což je jeden vykolejený vůz pendolina a pět dalších, které zůstaly na kolejích. Pak budeme pokračovat v nakolejení prvního vozu,“ uvedl Gavenda.

Pendolino se v Bohumíně srazilo s posunovací lokomotivou

Pokračuje vyšetřování příčin nehody. Drážní inspekce v pondělí předběžně připustila, že vlak neměl projet návěstidlem a nyní zjišťuje, proč se rozjel.

Poškozený vlak nahradí jiná souprava. „Od 27. června do 5. července bude na těchto vlacích řazena mimořádně náhradní souprava InterJet místo jednotky pendolino,“ uvedly České dráhy na svém webu.

České dráhy vlastní sedm pendolin, šest z nich denně vypravují a sedmé prochází plánovanou údržbou. Při poškození některé ze souprav je nutné ji nahradit.

Pendolino se v Bohumíně srazilo s posunovací lokomotivou
zdroj: ČTK
Spustit audio

Související