V Divadle Petra Bezruče začíná Zběsilá sezóna

20. září 2006

Autorským titulem Janusze Klimszi a Daniely Hanákové Casanova v Čechách zahájí dnes v 19 hodin novou sezónu Divadlo Petra Bezruče. Divadelní sezóna 2006/2007 dostala přívlastek "zběsilá".

"Rozhodli jsme se tentokrát vybrat tituly atraktivnější, zábavnější. Ty tituly kromě toho názvu Zběsilá sezóna mají společné to, že to jsou většinou tituly současné a většinou jde i o české premiéry a většinou je budou připravovat týmy hodně mladých a zběsilých režisérů a jiných tvůrců," říká dramaturgyně Ilona Smejkalová.

Zběsilá sezóna

První premiérou, na kterou se diváci mohou těšit 29. září je česká premiéra hry Petra Kolečka Britney goes to heaven. Jednou z hlavních postav je zpěvačka Britney Spears. "My si tohoto titulu hodně ceníme, protože předpokládáme, že Petr Kolečko i ve svých dvaadvaceti letech má před sebou velkou budoucnost. Titul režíruje student DAMU Daniel Špinar a právě toto spojení dvou správně rozhněvaných mladých mužů, si myslím, že přinese divákům opravdu nečekané zážitky," dodává dramaturgyně divadla.

První hosté přijedou do Ostravy už tuto sobotu. Bude to divadelní soubor Veselé skoky, což je podle dramaturgyně Ilony Smejkalové velmi originální pohybové divadlo, které kombinuje pohyb s různými zajímavými dějovými linkami. Soubor tvoří herci různých pražských a oblastních divadel.

Sobotní představení Ve stanici nelze v podání divadelního souboru Veselé skoky začíná v ostravském Divadle Petra Bezruče v 19 hodin.

autor: ele
Spustit audio

Více z pořadu