V Krnově pracovníci informačního centra rozdávají respirátory potřebným

24. únor 2021 13:11
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Respirátory

Celkem tisícovku respirátorů pro potřebné rozdávají tento týden v Krnově. Ochranné pomůcky si zájemci mohou přijít bezplatně vyzvednout do městského informačního centra. Respirátory nebo nanoroušky budou lidé muset povinně nosit v obchodech nebo veřejné dopravě od čtvrtka. Ne každý si ale může do těchto ochranných pomůcek dovolit investovat.

„Vydáváme je po dvou kusech. Dotyčný jen nahlásí své jméno a věk. Většinou se jedná o seniory ve věku kolem 65 až 70 let,“ říká pracovnice informačního centra Markéta Mintálová.

Pro respirátory si přišla například paní Mirka. Přiznává, že pořizovat je na vlastní náklady by pro ni bylo náročné. Je to totiž bez práce.

Čtěte také

Ochranné pomůcky si v informačním centru vyzvedla také paní Dagmar, a to pro svoji maminku. „Šetří každou korunu a toto je taky pomoc,“ říká.

„Veřejná výzva je koncipována tak, že je to určeno pro osoby sociálně potřebné. Ale nebudeme žádným způsobem požadovat, aby se tím lidé nějak prokázali,“ popisuje vedoucí sociálního odboru krnovské radnice František Fojtík.

Radnice zatím rozdává starší zásoby, objednáno má ale dalších zhruba 30 tisíc kusů. Určeny budou pro sociální organizace a seniory.

„Uvažujeme také o plošné distribuci všem seniorům nad 70 let v Krnově. Zatím taková předběžná dohoda je pět kusů respirátorů do schránek. V Krnově žije asi tři a půl tisíce seniorů,“ dodává Fojtík.

Respirátory si tento týden mohou zájemci vyzvedávat v informačním centru vždy mezi 9. a 13. hodinou.

Spustit audio

Související