V mezinárodní soutěži mladých podnikatelů uspěli ostravští gymnazisté

13. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Studentská firma Vít Kuldan, Barbora Hudečková a Veronika Matějková

Osmnáctiletý student Vít Kuldan z Gymnázia Ostrava-Hrabůvka uspěl v mezinárodní soutěži mladých podnikatelů JA Europe. Zařadil se tak mezi pět nejlepších ředitelů studentských firem v Evropě.

Až 370 tisíc středoškoláků ze 40 evropských zemí soutěžilo uplynulý školní rok v programech nevládní organizace Junior Achievement o nejlepší podnikatelský počin. V rámci výuky podnikavosti a pod vedením svých učitelů zakládali reálné firmy, se kterými hospodařili.

Českou republiku reprezentovali v mezinárodní soutěži mladých podnikatelů v Litvě studenti z ostravského Gymnázia v Hrabůvce. S ředitelem firmy PEAK Vítem Kuldanem a studentkami Barborou Hudečkovou a Veronikou Matějkovou si povídala redaktorka Dagmar Misařová.

Studentská firma PEAK
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.