V Moravskoslezském kraji je z větších lyžařských areálů v provozu už jen Bílá

23. únor 2024 06:10

V Moravskoslezském kraji zůstává z větších lyžařských areálů v provozu už jen ten v Bílé na Frýdecko-Místecku. V omezeném provozu je ještě areál ve Pstruží. Ski Park Gruň je pro veřejnost uzavřený už delší dobu, lyžují tam ještě školní kurzy. Příští týden pravděpodobně už ani ty ne. Provozovatelé areálů doufají v ochlazení a sněžení.

Částečně je v provozu největší středisko v Beskydech v Bílé. „Jezdíme na dvou sjezdovkách. Lyžují hlavně školy,“ řekl provozovatel vleků Jaroslav Vrzgula. Věří, že ještě nějakou dobu v provozu areál bude. „Jedeme, ale je to špatné, hodně špatné. Školy to zachraňují. Navíc má ještě pršet, nemáme už žádné zásoby sněhu. Přežíváme ze dne na den, snažíme se vydržet a doufáme ve změnu, ta se ale nerýsuje,“ řekl.

Sjezdovka Opálená v Pstruží je v provozu částečně. Jezdí jeden vlek. O víkendu ale budou ve středisku zabijačkové hody s živou kapelou. Pro veřejnost už skončil provoz v areálu Ski Park Gruň. „Pro veřejnost už to není, sjezdovka není sjízdná po celé délce. Školy naše středisko ještě využívaly. Příští týden už ale nebude možné ani to,“ řekl správce střediska Kemal Rušitovič.

zdroj: ČTK
Spustit audio