V okolí Jistebníku vrcholí výlovy rybníků

5. listopad 2004

Jistebničtí rybáři mají plné ruce práce. Postupně loví ryby ve všech svých rybnících. Ten největší, pětasedmdesátihektarový jménem Bezruč, si nechali na konec - pustí se do něj dnes a výlov potrvá tři dny.

Rybáři si letošní sezónu pochvalují. Ryby pěkně vyrostly a ceny mohou zůstat stejné jako loni. Potvrdil to šéf jistebnických rybářů Ladislav Schwaler. "Dá se říct, že je to srovnatelné s loňským rokem. Kdyby bylo přes léto více vody, tak by to bylo lepší, ale s tím nic nenaděláme. V každém případě jsou přírůstky srovnatelné s loňským rokem."

Kapři, tolstolobici, štiky a candáti v Bezruči mají před sebou už jen pár chvil na to, aby si užili studené vody. Ode dneška do neděle se jejich domovinou budou prohánět sítě. Z programu, který rybáři připravili, se už asi radovat nebudou, podotkl Ladislav Schwaler. "Pro nás je to pracovní den - budeme lovit. Lidi se na nás můžou přijít podívat. Máme tam zajištěno občerstvení, jsou tam rybí pochoutky a samozřejmě bude možné si čerstvé úlovky koupit."

Jistebnické rybníky

Výlov rybníka Bezruč spojený s drobným prodejem na hrázi můžete spojit s příjemnou procházkou po okolní přírodě. Právě cesta mezi rybníky Bezruč a Křivý patří mezi nejkrásnější v Poodří. Ryby se během výlovu budou podle pořadatelů na hrázi prodávat v době od 8:00 do 16:00. Po dobu výlovu však bude zastaven prodej na sádkách.

autor: Gabriela Všolková
Spustit audio