V Ostravě-Hrušově začal vznikat průmyslový areál za dvě miliardy. Zaměstnat má stovky lidí

V ostravské části Hrušov se staví nová průmyslová zóna. A to hned vedle dálnice D1. V budoucnu tam budou sídlit třeba firmy, které podnikají v automobilovém průmyslu. Rozlehlý prostor byl přitom dlouho dobu nevyužitý.

„Kdysi to byla výstavní část města, která bohužel utrpěla poddolováním a následnými povodněmi v roce 1997 – vznikla tam bezodtoková kotlina,“ popisuje primátor Tomáš Macura (ANO). Město prostor odvodnilo a posledních zhruba 10 let vykupovalo a zcelovalo pozemky, aby je později mohlo nabídnout investorům. Magistrát do toho vložil skoro 200 milionů.

Za 255 milionů průmyslovou zónu nakonec koupila společnost Contera. Postaví tam několik hal, které bude pronajímat. „Je to rozděleno do tří typů budov – větší a velké objekty pro velké typy klientů především z řad výrobců a logistů, pak tam máme menší flexibilní objekty a třetím typem je technologický park, což by měly být prostory kombinující kanceláře, vývoj, výrobu a laboratoře,“ říká výkonný ředitel společnosti Dušan Kastl.

Firma už má stavební povolení a první budovu chce dostavět do podzimu příštího roku. Celý areál pak bude hotový do 6 let. „Na pozemku začínáme provádět terénní úpravy. V průběhu zimy loňského roku tam už proběhlo vyčištění pozemku,“ dodává Dušan Kastl.

Společnost při stavbě průmyslové zóny musí myslet i na přítomnost nedaleké skládky odpadu. „Chceme tam nechat vzrostlou zeleň. Chceme, aby odclonila ten pohled. Ale samotná skládka nezapáchá,“ dodává generální ředitel Tomáš Jirků.

Náklady na výstavbu areálu vyjdou asi na 2 miliardy korun. Práci tam najde okolo sedmi stovek lidí.

Spustit audio
autor: pdu

Související