V představách. Adam Uličný svůj debutový singl představil v nových úpravách

15. září 2023

Adam Uličný je ostravský zpěvák a skladatel, který má na svém kontě zajímavé úspěchy. Za svou instrumentální skladbu inspirovanou Beskydami získal několik mezinárodních ocenění.

Adama jsme mohli nedávno slyšet zpívat s orchestrem Moravskoslezská Sinfonietta a chystá určitě do budoucna další zajímavé věci.

Píseň V představách je akustickou verzí jeho debutového singlu, která vyšla letos. Její videoklip byl natočen v Divadle Jiřího Myrona. Je to písnička spíše smutná, hořká a zklamaná. Adam v ní zachytil své pocity plné zklamání a jeho fantazie líčí příběh pestře, ačkoli se odvíjí převážně v setmělých barvách.

Píseň je po textové stránce promyšlená a potěší slovními obraty, které si vybavíte i na první poslech. Na tvou kůži sedá prach z motýlích křídel, zpívá Adam Uličný.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

Video V představách s orchestrem bylo pořízeno v rámci akce Letní benefiční koncert filmové a populární hudby v Řepištích 18. června 2023. „Bylo to mé první vystoupení za doprovodu orchestru, kde jsem byl pozván jako host. Na akci jsem se připravoval více než půl roku, nejvíce času zabralo psaní notových partitur pro více než 50 členů orchestru,“ uvedl Adam Uličný.

autoři: Milan Bátor , tif
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.