Vandalové poničili zabezpečení na ostravské jednokolejce

24. červen 2011
Zprávy , Zprávy

Neznámý vandal opět poničil důležité kabely na jednokolejné tramvajové trati v Ostravě. Jde o místo, kde se před třemi roky čelně střetly tramvaje. Provoz na lince číslo 5 se kvůli poškození optického kabelu zastavil.

Policie případ vyšetřuje jako ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Policisté na místo vyslali i psovoda, aby vyhledal pachové stopy.

„Kriminalisté po pachateli nebo pachatelích pátrají, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody od jednoho do šesti let,“ řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Provozovatel trati, Dopravní podnik Ostrava, musel zajistit náhradní přepravu. „Náhradní autobusová doprava bude v úseku zastávek Vřesinská – Zátiší zavedena po dobu nezbytnou pro opravy zabezpečovacího zařízení,“ upřesnil mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht.

Starosta Vřesiny Jiří Kopeň potvrzuje, že lidem v obci to komplikuje život. „To víte, že to občany Vřesiny trápí, protože ta linka je klíčové spojení s Ostravou. Normální člověk takový čin těžko chápe, takže lidé nadávají,“ dodává starosta.

Poškozený kabel zabezpečovacího zařízení na tramvajové jednokolejce

Krádež optického kabelu byla policii nahlášena dnes v noci. Obdobný skutek přitom kriminalisté už vyšetřují. Došlo k němu ve středu 22. června na jiném úseku stejné tramvajové trati.

Poškozené zařízení má zajistit, aby se neopakovala tragická nehoda z dubna 2008, kdy na jednokolejnou trať proti sobě vyjely dvě tramvajové soupravy. Celkem bylo tehdy v tramvajích 87 cestujících, tři z nich zemřeli, desítky dalších utrpěly zranění.

autoři: ada , tif
Spustit audio