Vánoční trhy v hlavním městě krušnohorských dřevěných figurek

27. listopad 2012

Seiffen je městečko v Krušných horách, třináct kilometrů od hraničního přechodu Hora svaté Kateřiny. Je proslavené tím, že se tu snad v každém domě vyrábějí nebo prodávají tradiční krušnohorské vyřezávané vánoční figurky a ozdoby.

Louskáčky, světlonošei, kouřící panáčky, vánoční pyramidy, svícny a další a další. Kromě toho tu pod rukama šikovných řezbářů vznikají také dětské dřevěné hračky. Dřevěné figurky tu neuvidíte jen za výlohami obchodů, ale v nadživotní velikosti i na ulicích.

Už tak pohádková atmosféra městečka zesiluje během vánočních trhů. Letos začínají v pátek 30. listopadu. Už od dopoledne tu mají připravený program. Historický průvod horníků a krojovaných družin, různá hudební vystoupení, slavnostní rozsvěcení vánočního osvětlení a další. Program trhů naleznete ZDE.

Doprovodný program je i o následujících víkendech. V sobotu 15. prosince odpoledne Seiffenem opět projde historický krojovaný průvod. O týden později 22. prosince se bude konat dětský lampionový průvod za vánočním mužem.


Zvětšit mapu
Spustit audio