Ve fotbalové korupci je zapleten i sever Moravy

Úplatek (ilustr. foto)

Chapadla korupční chobotnice v českém fotbale zasáhla i sever Moravy. Ostravský státní zástupce dnes potvrdil, že obvinili čtveřici mužů. Mají spojitost s prvoligovou Opavou a druholigovými Vítkovicemi. Zatím není jasné jestli jde o funkcionáře klubů nebo i o rozhodčí. Reakce obou týmů je stejná - nevědí o co jde.

Jméno Opavského klubu se v souvislosti s korupční aférou v českém fotbale poprvé objevilo asi před měsícem. Nic konkrétního však na povrch nevyplavalo. Teď nastal posun - specialisté z protikorupčního útvaru získali takové informace, které původní podezření potvrdily a vznesli obvinění.

"Byl jsem policejním komisařem informován o tom, že byla vyhotovena usnesení o zahájení trestního stíhání pro další čtyři osoby, kdy se jedná o jedno ligové a jedno extraligové utkání. Jde o fotbalové kluby Opava a Vítkovice. Momentálně oficiální informaci čili písemné vyhotovení tohoto usnesení ještě mi nebylo doručeno," potvrdil ostravský státní zástupce Jiří Gargaš.

úplatek

Žalobce teď čeká, až mu policejní komisař trestní stíhání čtveřice mužů pošle písemně. Text musí dostat i všichni obvinění a pak chce státní zástupce sdělit bližší informace. Spekuluje se o tom, že nešlo pouze o finanční úplatky, někteří z obviněných měli dostávat odměny i v jiné podobě.

Mlčení a vyčkávání
Mluvčí opavského prvoligového týmu Jiří Berousek jakákoliv podezření odmítá. "Až my dostaneme materiál od státního zástupce a přečteme si, z čeho jsme obviněni, tak pak vám můžeme k tomu dát stanovisko. Teď žádné vysvětlení podat nemůžu, protože ještě nevíme, o čem to je."

Stejně reagoval i Vladimír Palkovský z druholigových Vítkovic. "Zatím nic nevíme, nic nám nepřišlo."

Kvůli braní či nabízení úplatků v českém fotbale už policisté obvinili šestadvacet lidí.