Ve skiareálu v Karlově se z lanovky utrhla sedačka i s lyžařem

Ve Ski Aréně Karlov spadla sedačka z lanovky i s lyžařem

Ve Ski Aréně Karlov u Karlovy Studánky se v sobotu z lanovky z asi třímetrové výšky zřítila čtyřsedačka. V době pádu na ní seděl lyžař.

Horská služba Českému rozhlasu potvrdila, že muže vrtulník přepravil do nemocnice, podle prvních informací ale neutrpěl žádná vážnější zranění. Důvodem pádu sedačky byla technická závada.

Podle očité svědkyně nebyl muž v bezvědomí. „Myslím si, že to bylo štěstí v neštěstí. Ten pán s nimi stál, nebyl v bezvědomí, nebo že by ležel na zemi,“ popsala Lucie Vachala. „Ale při představě, že na té čtyřsedačce bude kromě pána sedět maminka s dvěma dětmi, tak bych nechtěla vidět následky,“ dodala svědkyně.

Podle dispečera horské služby se muž po pádu domníval, že je vše v pořádku. Záchranáři mu ale zavolali sanitku. „Dispečink to na základě úrazového děje a prvotního ošetření vyhodnotil tak, že tam povolal vrtulník, který muže transportoval do nemocnice na další vyšetření,“ přiblížil zásah.

Technická závada

Případem se zabývá policie. „Na jednom z vozů lanové dráhy došlo k technické závadě na závěsu a sedačka se uvolnila asi ve výšce dvou metrů,“ řekl Českému rozhlasu zástupce skiareálu Jan Mitáš. „Poté, co jsme zkontrolovali všechny ostatní vozy, byla lanovka v řádu desítek minut opět v provozu,“ dodal.

Před týdnem museli hasiči a horští záchranáři zasahovat u lanovky ve skiparku Filipovice na Jesenicku, kde se zastavila lanovka. Během asi hodinové zásahu z ní sundali 50 až 60 lidí. Nikdo nebyl zraněn. I tehdy byla příčinou technická závada.

Spustit audio

Související