Většina lidí drží vidličku špatně. Radí Eva Filipová

Bohužel až 80 procent lidí neumí správně držet příbor.

Vidličku držíme správně tak, že se horním koncem opíráme o střed dlaně, která směřuje dolů. Hroty vidličky míří dolů. Vidlička by tedy při držení nad talířem měla být prohnutá nahoru. Nesmíme ji držet jako lžíci.

Ale stane se, že si chceme na vidličku přidat něco víc, než jen nabodnuté sousto. Pak si musíme vidličku přehodit, aby byla hroty nahoru. Ale pozor, dlaň zůstává otočená dolů.

Protože při stolování držíme lokty u těla, je snazší držet vidličku hroty dolů. Jen připomínám, že nůž nedržíme v ruce jako propisovačku, ale s ukazováčkem nahoru.

Eva Filipová

Eva Filipová se zabývá především tématikou společenského chování. Je autorkou knihy Společenská nápověda. Po roce 1991 byla jednou z prvních, která začala s programem úspěšných kurzů pro ženy. Sama absolvovala studium na Mezinárodní škole pro estetiku v New Yorku.

Je členkou redakční rady časopisu Prestige, autorkou mnoha zajímavých reportáží z exotických zemí a spoluautorkou Zlaté kuchařky. Její mimořádný zájem o gastronomii a znalost prostředí jí přivedl k napsání dalších knih jako Exellent menu a Česká moderní kuchyně. Práci kuchařů obdivuje a jejich finální výtvory považuje za výtvarná díla.

Eva Filipová