Více než 100 lidí evakuovali hasiči při požáru ubytovny v Ostravě

12. leden 2018
Hasiči evakuovali přes sto lidí z hořící ubytovny v Ostravě-Zábřehu

Při požáru ubytovny v Čujkovově ulici v Ostravě-Zábřehu hasiči dnes večer evakuovali 106 lidí, mezi nimi i děti. Tři lidé se nadýchali kouře. Příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují.

Hořelo ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů celkem s devíti vozidly. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

„Hasiči zachránili celkem 56 osob, když některé děti vynášeli do bezpečí na rukou, dalších 50 osob evakuovali i společně s policisty. Při požáru se zranily tři dospělé osoby – nadýchaly se kouřem či měly problémy s dýcháním,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno před půl osmou večerní, hasiči pak dostali oheň pod kontrolu během šesti minut. Většina zachráněných a evakuovaných rodin a jednotlivců skončila v teple dvou hasičských evakuačních autobusů.

„Hasiči pokračovali v průzkumu potenciálně nebezpečných míst ubytovny i pomocí automobilového žebříku. Po odvětrání celého šestipatrového objektu pomocí přetlakových ventilátorů se mohli obyvatelé bezpečných bytů vrátit do svých domovů, a to kolem půl deváté večer,“ dodal Kůdela.

  • Zpráva
  • požár
  • evakuace
  • Ostrava
  • ubytovna