Vladimír Václavek a Fly. Z novinkového alba vybíráme Vránu

9. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vladimír Václavek & Pavel Šmíd: Fly... Tak leť!

Vladimír Václavek je opravdu kultovní postavou české nezávislé scény. Jeho osobitý autorský rukopis najdeme na desítkách alb, z kterých patří k mým nejoblíbenějším Bílé inferno s Ivou Bittovou.

V letošním roce vydal tento originální kytarista, skladatel a textař nové album nazvané prostě Fly. Ke spolupráci si přizval kytaristu Pavla Šmída a řadu dalších muzikantů. Pro nás je podstatné vědět, že vedle Ivy Bittové a mladé talentované zpěvačky Moonshye na albu hostuje také ostravská rodačka a zpěvačka Vladivojna La Chia.

Vladimír Václavek je člověk, který skrze hudbu hledá skryté pravdy a smysl věcí. V jeho textech rezonuje intuice a místy až prorocké vize a touha dobrat se porozumění. Václavkova hudba je hledačská a necítí potřebu se čímkoli svazovat.

Ostatně posuďte sami. Čeká nás píseň jménem Vrána. Příjemný poslech!

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?