Vladimír Václavek a Fly. Z novinkového alba vybíráme Vránu

9. červen 2021

Vladimír Václavek je opravdu kultovní postavou české nezávislé scény. Jeho osobitý autorský rukopis najdeme na desítkách alb, z kterých patří k mým nejoblíbenějším Bílé inferno s Ivou Bittovou.

V letošním roce vydal tento originální kytarista, skladatel a textař nové album nazvané prostě Fly. Ke spolupráci si přizval kytaristu Pavla Šmída a řadu dalších muzikantů. Pro nás je podstatné vědět, že vedle Ivy Bittové a mladé talentované zpěvačky Moonshye na albu hostuje také ostravská rodačka a zpěvačka Vladivojna La Chia.

Vladimír Václavek je člověk, který skrze hudbu hledá skryté pravdy a smysl věcí. V jeho textech rezonuje intuice a místy až prorocké vize a touha dobrat se porozumění. Václavkova hudba je hledačská a necítí potřebu se čímkoli svazovat.

Ostatně posuďte sami. Čeká nás píseň jménem Vrána. Příjemný poslech!

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...