Vodohospodáři v Moravskoslezském kraji zdražují vodu
Lidé v kraji zaplatí v příštím roce víc za vodu. Severomoravské vodovody a kanalizce zvýší platbu za vodné a stočné skoro o čtvrtinu na zhruba 118 korun za kubík vody. Firma dodává vodu na Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Karvinsko a Opavsko.
„V ceně se odráží vysoké ceny elektrické energie, které mají dopad především pro oblast odvádění a čištění odpadní vody, odráží se tam také nutnost financovat plán obnovy, rozvoje a oprav vodárenské infrastruktury, kde se projevila vysoká inflace v podobě vysokých cen materiálu a stavebních prací, a zvyšují se nám také náklady v personální oblasti,“ uvedl mluvčí společnosti SmVaK Marek Síbrt.
Do obnovy a rozvoje vodárenské infrastruktury chce podnik v příštím roce investovat více než 974 milionů korun.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Poplatky pro ČRo a ČT jsou přežité, tvrdí Vondráček. Podle Jakoba chce koalice změny, aby ovládla média
-
Karviná s trestem nesouhlasí. Vedení klubu se odvolalo proti vyloučení z nejvyšší fotbalové soutěže
-
Vládní zmocněnkyně pro romské záležitosti Fuková rezignovala kvůli přesunu agend
-
Jak čeští miliardáři ovlivňují fotbal? Příjmy z reklamy svádí ke špinavým transakcím, říká analytička