Vojenská policie začala neukázněným turistům na Libavé rozdávat pokuty

18. duben 2021 14:19
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vojenská policie zesílila kvůli neukázněným turistům hlídky na hranicích výcvikového prostoru Libavá

Do vojenského prostoru Libavá vstupují denně bez povolení stovky turistů. Na běžkách, na kole či na procházky míří především do lesů v okolí Velké Bystřice a Kozlova. Vojenské policii už ale došla trpělivost a místo domluvy lidem rozdává pokuty.

Vojenská policie monitoruje prostor vojenského újezdu Libavá

„Zaznamenali jsme tady v jeden den i několik tisíc návštěvníků,“ potvrzuje přednosta újezdního úřadu Ladislav Zakuťanský. Nejčastěji lidé míří do lesů v okolí Velké Bystřice nebo Kozlova, kde vojenské lesy letos zrekonstruovali naučnou stezku k pramenu Odry. Sem je ale vstup během pracovního týdne zakázaný.

Snímek kamery Vojenské policie z prostoru Libavá

„Pramen Odry se nachází při střelbách v zakázaném prostoru. To znamená, že hrozí nebezpečí úrazu. Člověk, který sem vstoupí v době střeleb, může být sám zraněn,“ dodává přednosta. Vojákům proto už došla trpělivost a místo domluv teď rozdávají pokuty. A to až do výše tří tisíc korun. Připravují také velké kontrolní akce.

Spustit audio

Související