Vrchní soud potvrdil mladíkovi devět let za pobodání tří dětí

4. říjen 2011

Za pobodání tří dětí na sídlišti v ostravské části Zábřeh si sedmnáctiletý mladík definitivně odpyká ve vězení devět let. Rozhodl o tom dnes Vrchní soud v Olomouci, který tím potvrdil rozsudek ostravského krajského soudu.

Mladík se proti verdiktu ostravského soudu původně odvolal. Tvrdil, že děti nechtěl zabít a žádal nižší trest. Dva z pobodaných chlapců přežili jen díky rychle a odborně poskytnuté pomoci.

„Odvolání obžalovaného mladistvého se zamítlo jako nedůvodné. Krajský soud správně posoudil jeho jednání jako pokus provinění vraždy spáchané na více osobách, navíc na osobách mladších patnácti roků, tedy na dítěti,“ zdůvodňuje předseda senátu Vrchního soudu Petr Angyalossy.

Dodal, že výjimečný devítiletý trest odnětí svobody v rámci sazby pěti až deseti roků, jak je možné mladistvému nejvýše uložit, je přiměřený, protože šlo o závažné provinění. Mladík si trest odpyká ve věznici pro mladistvé.

Mladík loni v listopadu zaútočil s nožem v ruce postupně na tři chlapce ve věku 14, 13 a devět let v Ostravě-Zábřehu. Jen náhodou a díky rychlé lékařské pomoci žádného z nich nezabil. Nejvážnější zranění utrpěl nejmladší hoch, kterého útočník bodl celkem dvanáctkrát.

autor: av
Spustit audio