Vzpomínka na Luďka Piaseczného. Zakládající člen skupiny Buty by měl 55 let

30. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Luděk Piaseczný

Prvního prosince by se dožil 55 let Luděk Piaseczný, inženýr, ekonomický novinář spojený též se zpravodajstvím a publicistikou ostravského rozhlasu. A zároveň muzikant, klávesista a člen skupiny Buty v původním složení druhé poloviny 80. let.

Vzhledem k tomu, že u Butů pobyl do konce těch 80. let, tak ještě stihl pár nahrávek rockové povahy. Ovšem plné melodických a harmonických barev Radka Pastrňáka. Třeba ve skladbě Parník s Ivanem Myslikovjanem a jeho altkou (rok 1987).

Luděk Piaseczný se narodil v roce 1965 v Ostravě. Buty zakládal v polovině osmdesátých let spolu s Richardem Kroczkem a Radkem Pastrňákem. V 90. letech minulého století pak hrál v několika dalších ostravských kapelách, například ve skupině Petarda a v Rock'n'roll Bandu Marcela Woodmana. Později Piaseczný pracoval jako novinář, byl zpravodajem ČTK a poté Hospodářských novin.

Zřejmě jediným v rozhlase dochovaným autorským počinem Luďka Piaseczného, na kterého už 13 let jen vzpomínáme, je opus Písek. Ukázka je součástí záznamu našeho pořadu. Poslechněte si.

Spustit audio