Vzpomínka na rok 2007 a první rozhlasový Letní Slunohrad

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Němec

Přesně před 14 lety se konal první Letní Slunohrad, velký veřejný koncert Ostravského rozhlasového orchestru pod širým nebem, v prostorách Slezskoostravského hradu.

ORO jakožto takové, jako zaměstnanecký orchestr, už vlastně neexistovalo, ale jeho bývalí členové často posílení i mladými muzikanty, se občas pod jeho hlavičkou scházeli – a Slunohrad takovou příležitostí byl.

V čele tělesa stanul Rudolf Březina, před publikem dosti promoklým, protože Slunohradům počasí tradičně nepřálo, se vystřídaly špičky tehdejší nejen ostravské populární hudby. A své příležitosti se chopila i Ewa Farna; v té době neměla ani těch 14!

Naopak na sklonku své bohaté umělecké kariéry se na Slezskoostravském hradě představila Jarmila Šuláková, zpěvačce, staré, nebo lépe mladé tak jako ostravský rozhlas, se pomalu blížila osmdesátka.

Na prvním Slunohradu diváci tleskali i Věře Špinarové, kterou na pódium uvedl Petr Bende, a celý první ročník pak uzavřeli Marie Rottrová s Petrem Němcem. Poslechněte si.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...