Vzpomínky z opuštěné lavičky. Pozvánka na výstavu obrazů Jiřího Dratvy
Jiří Dratva chodí už léta do knihovny v Ostravě-Porubě. V pobočce na Vietnamské ulici teď vystavuje své obrazy a kresby a ani tentokrát nechybí inspirace odkazem Karla Kryla.
Jiří Jura Dratva během měsíce knihy připravil v pobočce na Vietnamské ulici výstavu svých obrazů a kreseb pod názvem Vzpomínky z opuštěné lavičky. A při té příležitosti jsme s umělcem a také s vedoucí pobočky Evou Chudějovou hovořili.
Související
-
Setkání s Janem Krylem: Karel byl jako Sibyla, jeho texty se hodí na každou dobu
Jan Kryl je bratrem Karla Kryla a také je písničkář. Zastihli jsme ho na výstavě obrazů Jiřího Dratvy. Ten před časem prezentoval dílo spojené právě s Karlem Krylem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.