Z bývalé důlní nádrže v Petřvaldu na Karvinsku bude sportoviště

V Petřvaldu na Karvinsku vznikne z bývalé důlní nádrže dráha pro jízdní kola. Nádrž zůstala v obci po dolu Fučík, je prakticky bez vody a zarůstá zelení. Za dva roky by se už tam mohli prohánět cyklisté po zvlněném terénu na speciálních kolech, na kterých se nemusí šlapat do pedálů.

„Je to celá lokalita porostlá rákosím, je to bývalá dočišťovací nádrž dolu Fučík,“ ukazuje starosta Jiří Lukša (KSČM). Využití plochy na zadržování vody v krajině je podle obce nereálné. „Kdyby to šlo, jsem ten první, který by za to bojoval. Ale tady se bohužel nacházíme na násypech z haldoviny, takže to prosakuje,“ dodává.

Další komplikací je podle starosty potok, ve kterém je extrémně málo vody. A pokud tam nějaká voda je, tak nekvalitní. „Kromě nedostatečného přítoku povrchových vod je problémem také to, že lokalita není odkanalizovaná,“ upozorňuje starosta.

Petřvald se proto rozhodl celou tuto plochu zásadně proměnit. Místo vodní nádrže tady budou „skákající“ kola a sportoviště hlavně pro mladé.

„Pro děcka by to bylo dobré, protože tady toho moc ně není. Jsou tady jen pískoviště pro nejmenší. Takže by to bylo dobré,“ líbí se nápad se sportovištěm paní Hildegardě.

Stavba nového sportoviště má začít v příštím roce.

Spustit audio
autor: ada

Související