Z pohádky do pohádky s Jakubem Hübnerem a Znám jednu starou zahradu

19. květen 2021

Muzikálový herec a zpěvák Jakub Hübner natočil nové album. Jmenuje se Z pohádky do pohádky a udělá radost hlavně dětem.

Album přináší nezapomenutelné melodie z pohádkových muzikálů a hudebních filmů. A to jak těch domácích, tak i zahraničních. Jakub Hübner si k nahrávce pozval řadu skvělých hostů. Jmenujme alespoň zpěvačky Dashu, Michaelu Štikovou Gemrotovou a Natálii Grossovou.

Nás ve Slezsku bude zajímat, že na albu také zpívá ostravská sopranistka Soňa Jungová, jejíž nádherný vokál se rozezněl v písni Znám jednu starou zahradu z filmu Šíleně smutná princezna. Autorem hudby je geniální český skladatel Jan Hammer, text napsal Ivo Fischer.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.