Záchranáři v sobotu zachraňovali pět lidí při výstupu na Lysou horu

9. červen 2024 10:53

Moravskoslezští záchranáři v sobotu postupně zachraňovali pět lidí při výstupu na Lysou horu v Beskydech. Tři z nich se účastnili běžeckého závodu. ČTK to v neděli řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

„Ošetřovat jsme postupně museli celkem pět pacientů. Při zásazích se v lokalitách Ostravice, Malenovice a Krásná vystřídaly posádky rychlé zdravotnické pomoci ze základen Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek, Nošovice a Frenštát pod Radhoštěm, vzletět musel také vrtulník,“ uvedl.

Záchranáři zasahovali u tří lidí, kteří se účastnili běžeckého závodu na Lysou Horu. Jednalo se o sedmatřicetiletého, padesátiletého a šestadvacetiletého muže. „Vesměs jevili známky vyčerpání a kolapsového stavu, nebo dehydratace. Po poskytnutí neodkladné péče byli přepraveni do nemocnice. Jeden z pacientů, jehož obtíže postihly ve špatně přístupném terénu, byl transportován vrtulníkem,“ uvedl.

Posádky záchranné služby také vyjížděly ke dvěma turistům. Třicetiletá žena a osmdesátiletý muž zkolabovali po pěším výstupu na Lysou horu. „Všech pět pacientů záchranáři předali do péče lékařů nemocnice ve Frýdku-Místku,“ uvedl.

zdroj: ČTK
Spustit audio