Začíná filmový festival Kino na hranici. Letos bude online

23. listopad 2020 10:36

Filmový festival Kino na hranici, který se běžně koná v Českém Těšíně a sousedním polském Těšíně (Cieszynu), bude letos on-line. Diváci od 23. do 29. listopadu uvidí 50 filmů. Pořadatelé se tak rozhodli, když přehlídku museli už dvakrát kvůli epidemii koronaviru odložit.

„Původně se 22. filmová přehlídka Kino na hranici měla odehrát na začátku května. Druhým termínem, který organizátoři navrhli kvůli lockdownu celého Polska i České republiky, byl konec srpna,“ uvedl mluvčí přehlídky Szymon Brandys.

Dodal, že ani v srpnu se akce konat nemohla. V té době na Karvinsku platila přísnější hygienická opatření a akce nebylo možné pořádat. „Filmová přehlídka tak nakonec proběhne až v listopadu, a to v on-line podobě,“ doplnil.

Festival přes internet nabídne vybrané filmy z původně plánovaného programu. Půjde jednak o nejzajímavější tituly natočené za poslední rok a některé snímky z retrospektiv, které ohlásí program příštího ročníku.

Ke zhlédnutí bude například film z retrospektiv Miloše Formana Konkurs či tři filmy Jána Kadára a Elmara Klose Tam na konečné, Obžalovaný a Touha zvaná Anada. Z novinek to budou snímky Staříci (režie Ondřej Provazník, Martin Dušek), Tiché doteky (Michal Hogenauer) nebo Vlastníci (Jiří Havelka) a Poslední aristokratka (Jiří Vejdělek). Informace o programu i o tom, jak si pořídit vstupenky, zájemci najdou na webu kinonahranici.cz.

Cena kompletní akreditace na všechny filmy bude stát 239 korun, akreditace pro výběr deseti filmů bude za 149 korun a jednotlivá vstupenka 30 korun.

zdroj: ČTK
Spustit audio