Začíná nová sezóna druhé fotbalové ligy, nahlédli jsme do přípravy Vítkovic i Třince

Fotbal (ilustrační foto)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbal (ilustrační foto)

Týden po startu první fotbalové ligy začíná také druhá nejvyšší soutěž. A stejně jako v loňském ročníku v ní bude mít Moravskoslezský kraj dvojí zastoupení.

Fotbalové týmy druholigových Vítkovic a Třince v létě prošly značnými obměnami. Oba regionální zástupci tak počítají v úvodu sezony s nevyrovnanými výkony. Tak jako trenér Třince Svatopluk Habanec, který je u slezského mužstva také nový.

"Já si myslím, že připraven je dobře. Ale vždycky to ukáže těch prvních několik kol - řekl bych tak pět až sedm. Přišlo tady dost nových hráčů. Začátek té soutěže bude o sehranosti," říká Habanec.

Prvoligový fotbal v Opavě se bude hrát i v nadcházející sezóně

Fotbalový míč

Opava zůstane v nejvyšší fotbalové soutěži i v další sezóně. Podání přihlášky do první ligy odhlasovali tamní zastupitelé. Bylo to nutné, protože klub SFC je téměř celý v majetku města.

Třinec po protrápené sezoně vyměnil jedenáct odcházejících fotbalistů za sedm nových, podobně jsou na tom Vítkovice, které hodně omladily. 

"My si nemůžeme finančně sáhnout na hráče, které bychom chtěli, takže musíme pracovat s těmi hráči, kteří na sobě chtějí pracovat, někam se posunout. Ale samozřejmě k tomuhle potřebujeme získat právě i nějaké zkušené hráče," říká trenér Vítkovic Jiří Balcárek. Loni přitom skončily Vítkovice v horní polovině tabulky na osmém místě. 

Nejvýraznější posilou Vítkovic je ofenzivní záložník Jan Suchan, který naposledy hrál v Karviné. Trenér Balcárek by chtěl ještě nějaké útočníky.

"Máme o dva hráče víc, takže zase máme osmnáct plus dva, takže doufám, že to bude zas lepší. My bychom chtěli do té útočné fáze přivézt ještě jednoho nebo dva hráče, o které bychom se mohli opřít tak jako o Suchana," plánuje Balcárek.

Vítkovice vstoupí do druhé ligy dnešním utkáním s Chrudimí, Třinec v sobotu dopoledne na hřišti pražské Dukly. 

Spustit audio

Související