Zimní areály v Moravskoslezském kraji rozšíří nabídku, ale taky upraví ceny

9. říjen 2023 12:28

V Moravskoslezském kraji už začaly přípravy na lyžařskou sezónu. Je nutné zkontrolovat veškeré technické vybavení sjezdovek. Některá zimní sportoviště už ohlásila změny cen jízdného kvůli nejistému trhu s energiemi. I tak ale budou některé areály svou nabídku rozšiřovat.

Lyžařská střediska v kraji už kontrolují vleky a připravují se na zimu. Provozovatel areálu v Mostech u Jablunkova Jiří Rucki chválí i nezvyklé zářijové teploty. Letní sezona byla totiž úspěšnější než ta zimní. Rucki se ale obává vývoje cen energii.

Čtěte také

„To je alfa omega všeho, protože jsme měli zastropování cen. Teď už se to ale bude vyvíjet jinak, takže hlavně zasněžování a příprava umělého sněhu je drtivá položka. Jestli bude cena ještě růst, tak je to hodně špatné. Uvidíme, co to v reálu bude představovat a jak se s tím popereme,“ dodává Rucki.

Výkonný ředitel areálu Gruň ve Starých Hamrech Kemal Rušitovič říká, že se energie budou muset promítnout do cen. „Probíhá tradiční příprava areálu na zimní sezonu, což spočívá v pravidelných revizích lanové dráhy, závěsu na sedačky, mazání všech součástí, které to potřebují. A ještě máme každoroční revizi z Drážního úřadu, jelikož se jedná o přepravu osob. Jsou to prostě takové věci, které nejsou vidět,“ vysvětlil některé povinnosti provozovatele vleků.

Další Ski areál Malenovice plánuje i přes nejistotu rozšířit nabídku pro děti. Karlov otevře sjezdovku Klobouk. Stanislav Holek z ostravského skiservisu ale říká, že pro něj už zimní sezóna začala. „První návaly jsme už měli od začátku září, kdy začínáme půjčovat lyže a snowboardy na celoroční výpůjčky pro děti. Potom se situace trošičku zklidní a samozřejmě předvánoční čas, prosinec, leden a potom před jarními prázdninami jsou asi největší návaly, které máme,“ upřesňuje.

Češi jsou podle něj stále spíše lyžaři než snowboardisté.

autor: Adam Tomáš
Spustit audio

Související