ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do malebného města Telč

6. srpen 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Telče, které leží na Vysočině a natáčely se tu pohádky. V samém centru najdete tři velké rybníky.

Město je oblíbenou lokací českých i zahraničních filmařů. Byly zde natáčeny např. pohádky Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí. Jeho historické jádro je cennou městskou památkovou rezervací zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V létě se tu pravidelně koná kulturní hudební festival, který patří k nejstarším hudebním festivalům v Česku. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli v Telči.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu starostu Telče Vladimíra Brtníka, kastelána zámku Telč Bohumila Norka, pořadatele festivalu Prázdniny v Telči Vojtu Koláře, Petra Macha z Infocentra, který poodkryl podzemí Telče a Aleše Wimmera z Muzea techniky. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová