Zlatá deska Druhé trávy. Z novinkového CD Díl první vybíráme píseň Kdybys mě zabila

26. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Robert Křesťan na hudebním festivalu

V Hudebním přístavu hostíme Roberta Křesťana a Druhou trávu. Jejich aktuální album s názvem Díl první bylo skvěle přijato kritikou i veřejností. Nahrávka se v krátké době stala zlatou deskou, i přesto, že ji kapela nabízela pouze skrze vlastní webové stránky.

Na nové desce kapela spojila síly s britským producentem Eddiem Stevensem, který jemně a sofistikovaně odklonil dosud spíše konzervativní směřování kapely na novou kolej. Decentní elektronické prvky novým písním opravdu sluší a zní konsekventně.

Kolekce nových písní je textově i hudbě neobyčejně vyvážená a koncizní. Vsází na tradičně znamenité Křesťanovy texty a sugestivní melodie. Je to prostě famózní deska, jaká se v českém prostředí povede jen zcela výjimečně.

Dnes si dáme druhou ukázku v podobě písně: Kdybys mě zabila.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová